Sú moje dáta a údaje v bezpečí?

Vaše údaje sú chránené heslom, takže k ním máte prístup len vy, nikto iný. Rovnako sú uložené na zabezpečenom servry na duplicitných diskoch a súčasne každý deň zálohované na externý server, takže sa nemusíte báť i o ich stratu či zneužitie.

Ako môžem svoju evidenciu dostať zo systému "von" a následne napríklad vytlačiť?

V systéme na to slúži funkcia Exportovať, ktorá Vám Vaše záznamy umožní stiahnuť vo formáte CSV a otvoriť napríklad v Excely. Záznamy sú zotriedené v čase tak, ako vyžaduje zákon týkajúci sa daňovej evidencie. V Excely následne môžete zvliť i tlač.

Podporuje systém i evidenciu pre platcov DPH či čiastočných platcov?

Áno, systém má v sebe funkcie pre čiastočných i úplných platcov DPH a to jednak možnosť vystavovania faktúr s DPH, evidenciu príjmov s DPH a podporu pre tvorbu výkazov.

Funguje daňová evidencia tak ako účtovníctvo?

Nie, účtovníctvo sa na Vás nevzťahuje, viď článok Prečo viesť daňovú evidenciu. Rovnako v našom blogu máte informácie ako viesť evidenciu. Podstatné je mať doklad k prijatiu a odoslaniu platby. Tj. buď výpis z banky alebo pokladničný doklad. Pri prijatí platby potom vystaviť faktúru, keďže klienti ju často požadujú (účtovný doklad). Evidujete vždy len reálne príjmy a výdavky, pohyby na účte alebo v pokladni sa v daňovej evidencii neevidujú. V prípade registračnej pokladne sa riadite príslučným zákonom.

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Napíšte nám!.

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. OK Ďalšie informácie